Nas / 6: Gerek cinlerden, gerekse insanlardan (olan her hannas'tan Allah'a sığınırım). Rastgele Makale
Cinlerin Şekilleri Nasıldır?
06/07/2019 Cinler Hakkında Bilgiler 37277 Okunma 0 Yorum

Cinlerin Şekilleri Nasıldır?

Cinlerin Şekilleri Nasıldır?

Cinlerin şekilleri, görünüş itibari ile insana benzese de farklılıklar mevcuttur. Her ne kadar insan gözü cinleri kendi şekillerinde görmeye yeterli olmasa da cinler istedikleri zaman istedikleri şekillerde insana görünmektedirler.

Cinlerin şekilleri insan şekli gibi  2 el, 2 ayak, kafa, gövde ve çeşitli iç organlarından oluşmaktadır. Boyları 150 cm civarındadır (1.5 metre). Vücutları kısa kıllarla kaplıdır. Kafalarının ön tarafında 2 adet küçük ve işlevsiz boynuzları vardır. Kafa yapıları insan kafasına oranla daha hacimlidir.  Gözleri öne doğru biraz çıkık, geniş ve büyüktür. Göz bebekleri insanınki gibi tam yuvarlak değil yumurta şeklindedir. Göz renkleri ise sabit değil çeşitlidir. Mavi, siyah ve altın sarısı renklerdedir. Cinlerin kulakları köpek, kedi ve at kulağı gibidir, hem kıllı hemde uzundur.  Saçları insan saçı gibidir ve sıktır. Yaşı ilerleyen cinlerin saçları zamanla dökülür ve seyrekleşir. Dişi cinlerin saçları ise oldukça uzundur (dişi cinlere 'habais ' denilmektedir). Bazı müslüman erkek cinler sakal bırakırlar (erkek cinlere 'hubs' denilmektedir).  Burunları ise yüzlerinin ortasında ve yuvarlaktır. Dişleri ise büyüktür ve ağızlarından dışarı çıkar. Ağızları normal boyutlardadır.  Elleri ve ayakları insana oldukça benzemektedir. Aynı insanlar gibi 5 parmaklıdır ve kolları insana oranla daha uzundur. Tırnakları kedi tırnağı gibi uzun ve yaralayıcıdır. Ayak parmakları uzun ve kıllıdır.  Ten renkleri çoğunlukla koyu, beyaz ve kırmızı renktedir. Farklı ırklara mensup cinler farklı renkte olsa da çoğunluğu koyu renktedir.  Cinler elbise olarak dini inançlarına göre giyinirler. (Ayrıntılı bilgi için Cinlerin Kıyafetleri Nasıldır?  makelemize bakın.) Müslüman erkek cinler şalvar ve cüppe giyerler. Müslüman dişi cinler ise kara çarşaf giyerler ve yüzlerine peçe takarlar. Cinlerin kıyafetlerinin rengi genel olarak siyahtır.

Cinler İnsana Nasıl Görünür?

Cinler insana, havyan şeklinde, insan şeklinde yada insan-hayvan karışımı değişik şekillerde görünebilirler.

Hayvan şeklinde olarak: Yılan, akrep, köpek gibi hayvanların şeklinde.
İnsan şeklinde olarak: Yakından tanıdığımız yada hiç tanımadığımız bir kişinin şeklinde görünebilirler. Bütün vücut hatları ve sesi birebir aynısı olabilir.
İnsan-hayvan karışımı olarak: At ile insan karışımı şekilde, iki ayağı üstünde yürüyen kedi, köpek şeklinde, kuyruklu insan şeklinde vb şekillerde görünebilirler.

Cinler insanlara görünürken endişe içinde olurlar. Bunun nedeni, karşılarındaki insan ilim sahibi ise Kur'an'dan çeşitli ayetler okumak suretiyle cini yakabilir yada cini bulunduğu şekle hapsedebilir (Kur'an-ı Kerim'deki bütün ayetler ve sureler değil yalnızca bazı ayetler sureler etki etmektedir. Örn; Saffat Suresi). Manevi alemden maddi aleme geçmek cinleri yorar ve enerjilerini alır. Maddi aleme geçen cinler çok uzun süre duramazlar ve bir süre sonra kendi alemlerine geri dönerler.

Cinler İnsana Ne Zaman Görünür?

Cinler musallat olmadan da insana  görünebilir. Bu durumları sıralayacak olursak olursak;

  • Allah'ın zikrinde uzak olmak
  • Allah'a sığınmamak
  • Allah'ın emir ve yasaklarına uymamak.
  • Mezarlıklarda gecelemek
  • Gece vakti tek başına yollarda yürümek.
  • Cünüp (boy abdestsiz) durmak
  • Bir büyüye karışmış olmak

Bunların dışında cinler fikir almak yada bir konuda bilgi almak amacıyla da insana görünebilirler. Çünkü insanların alimleri, cinlerin alimlerinden daha bilgilidir.

Bir Cin Görünce Ne Yapılması Gerekir?

Herşeyden önce korkmak bir fayda getirmez. Cin, o an için görünüp gitmek niyetindeyse, korku yaşamak yada korktuğunu cine belli etmek, cinin musallat olmasına sebep olur. Cini gören kimse Ayetel Kürsi, Saffat Suresi, Felak Suresi, Nas Suresi okuyup cine doğru üflerse, cinin derhal ordan uzaklaşmasına sebep olur. Ancak bu kesin çözüm değildir. Cin daha sonra tekrar gelir. Bunu konuda yapılması gerekenlere başka bir makalede değineceğiz.

Hz. Peygambere Görünen Cinler

Ebu Hüreyre (r.a.) rivayete göre;

Hz. Peygamber buyurdular:

Dün gece cinlerden bir ifrit, namazda bana engel olmak için üzerime saldırdı. Allahü Teala'nın yardımıyla onu boğazından tutup sıktım. Ve onu mescidin direklerinden birine bağlayıp sabah olunca onu size göstermek istedim. Sora kardeşim Süleyman'ın şu sözünü hatırladım: 'Rabbim! Beni bağışla ve bana, benden sonra hiç kimseye gerekmeyen bir mülk bahşet.' Allahü Teala bana musallat olmak isteyen şeytanı aşağılık kıldı ve uzaklaştırdı'

Kaynak: www.cinleralemi.net

 

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR