Cin / 1: De ki: "Bana gerçekten şu vahyolundu: Cinlerden bir grup dinleyip de şöyle demişler: -Doğrusu biz, (büyük) hayranlık uyandıran bir Kur'an dinledik" Rastgele Makale
Ayetel Kürsi ile Korunma Dairesi
05/09/2019 Dualar 21970 Okunma 0 Yorum

Ayetel Kürsi ile Korunma Dairesi

Ayetel Kürsi ile Korunma Dairesi Nedir?

Ayetel Kürsi ile korunma dairesi ayeti okurken hayali bir daire çizme işlemidir. Çizilen daire manevi bir dairedir ve içerisinde bulunan kişiyi koruma altına alır. Cin musallatına karşı basit ama çok etkili bir silahtır. Zarar verme amacı güden kafir ve kötü niyetli cinlerin, Ayetel kürsi ile çizilen dairenin içerisine değil girmesi yaklaşması dahi söz konusu değildir. Buna cesaret edemezler. Ayetel Kürsi çok keskin bir kılıçtır ve destursuz yaklaşana haddini fazlasıyla bildirir. Cin daveti öncesi mutlaka Ayetel Kürsi ile korunma dairesi çizilmeli ve cin daveti dairenin içerisinde yapılmalıdır. Sadece daire olarak değil düz bir çizgi olarak da çizilebilir. Çizilen çizginin ötesine cinlerin geçmesi münkün değilir. Koruyucu daire, korunma çemberi gibi isimlerle de anılır.

Vücut bularak yada başka şekilde bu bu aleme geçen cinlere karşı kullanılabileceği gibi, vesveselerden korunmak, bela ve musibetleri uzaklaştırmak veya sıkıntılı herhangi bi durumda okunabilir .

Ayetel Kürsi ile Korunma Dairesi Nasıl Yapılır?

Ayetel Kürsi ile korunma dairesi yapmak için, kıbleye karşı iki diz üzerine oturulur. Besmele ile bir Ayetel Kürsi okunur ve sağ yana üflenir. Yine besmele ile ikinci Ayetel Kürsi okunup sola yana üflenir. Üçüncü Ayetel Kürsi öne, dördüncüsü arkaya, beşincisi yukarıya, altıncısı yere doğru, aşağıya üflenir. Yedinci Ayetel Kürsi sağ yandan başlayıp, öne, sola, arkaya ve sağa sırasıyla çepeçevre üflenir. Yine besmele ile okunan Ayetel Kürsi üflenmez. Bunun yerine hava içe çekilerek yutulur. Bu işlemle kişi kendisini korunma dairesi içine almış olur.

Bi başka Ayetel Kürsi ile korunma dairesi yapma işlemi ise şu şekildedir;

10 kere normal Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır ve sağ yana üflenir.
Yine besmele ile ikinci 10 kere Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır ve sola yana üflenir.
Yine 10 kere Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır ve öne üflenir.
Yine 10 kere Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır arkaya üflenir
Yine 10 kere Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır yukarıya üflenir
Yine 10 kere Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır yere doğru üflenir aşağıya üflenir.
Yine 10 kere Ayetel Kürsi okunur onuncuda Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm kelimesi 70 kere tekrarlanır içe çekilerek yutkunulur. Bu işlemle kişi kendisini korunma dairesi içine almış olur.

Ayetel Kürsi'nin Sırları

  • Bir isteğin olması için 313 kere okunmalıdır
  • Bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup, hastaya içirilirse hasta iyileşir
  • Yatarken okunduğu melekler okuyan kişiyi sabaha kadar koruma altına alırlar
  • Günde 50 defa okunursa, okuyan kişi şeytandan korunur
  • Bir dileği olan gece yarısından sonra, abdestli olarak, kıbleye yönelip, 170 defa okursa isteği olur
  • Her gün 18 defa okuyanı Allah tevhid ruhuyla diriltir
  • Sara nöbeti geçirin kişiye 21 defa okunursa hasta kendine gelir
  • Ayetel Kürsi'yi bir kağıda yazıp 21 defa okuduktan sonra, 3 ihlas, 21 Salatü Selam okunup, bir tarlaya gömülürse, o tarlanın bereketi ve mahsülü artar
  • Ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez, o yerin rızkı artar

Ayetel Kürsi'nin Türkçe Okunuşu

Allahû la ilahe illa hûvel hayyûl kayyum, la te'huzûhu sinetûv vela nevm, lehu ma fis semavati ve ma fil ard, men zellezi yeşfeu indehu illa bi iznih, ya'lemû ma beyne eydihim ve ma halfehûm, ve la yûhıytune bi şey'im min ilmihi illa bi ma şa', vesia kûrsiyyûhûs semavati vel ard, ve la yeudûhu hıfzuhûma ve hûvel aliyyûl azim.

Ayetel Kürsi'nin Türkçe Meali

Allah, kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. O'nu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O'nundur. İzni olmaksızın O'nun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar O'nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek O’na güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Yorumlar (2)
sakaleyn 09/05/2020 02:27:30

Çember nasıl bozuluyor peki? Tuvalete girildiğinde veya abdest bozulduğunda çember bozulur mu?

acilyardim 17/12/2020 21:09:19

merhaba benim başıma bir olay geldi ve size anlatmak istiyorum ama nerden ulaşacağımı bilmiyorum yardımcı olumusunuz çok önemli

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR