Neml / 17: Süleyman'a cinlerden, insanlardan ve kuşlardan orduları toplandı ve bunlar bölükler halinde dağıtıldı. Rastgele Makale
Ervah, Hanzap, Hüddam, El-Has, El-Amluk Nedir?
03/06/2019 Cinler Hakkında Bilgiler 13566 Okunma 1 Yorum

Ervah, Hanzap, Hüddam, El-Has, El-Amluk Nedir?

Ervah Nedir?

Ana rahminden itibaren cenine ve doğduğundan itibaren çocukluk sürecini geçirenlere musallat olan, onları ruhsal ve bedensel yönden menfi yönde etkilemeye çalışan cinlere 'Ervah' denir. Sebepsiz yere çocuğu olmayan (doktorlar tarafından, çocuklarının olmaması için hiç bir tıbbi sebebin bulunamadığı açıklanan) hanımlara musallat olan cinler bu  nevidendir. Ana rahmine girip cenini boğarlar veya ileriki aylarda çocuğun düşmesine sebep olurlar. Eğer fizyolojik bir sebep yoksa bu olaydan kurtulmak Allah'ın izni ile oldukça kolaydır.

Hanzap Nedir?

Namazda musallat olan ve insanın fikrini dağıtan cinlere 'Hanzap' denir.

Hüddam Nedir?

Bazı duaların okunması ile cinlerin çağrılabileceği ve onlar vasıtası ile yapılmayacak işlerin yapılabileceğine de inanılmaktadır. İnsanların hizmetinde kullanılan cinlere “Hüddam” denir. Hüddam kelimesi Arapça hademe kökünden gelir. “Hadim” de denir. Türkçe tam karşılığı yardım eden, hizmetçi diyebiliriz. Bir kimsenin Hüddam‘ı elde tutabilmesi için İslamı’ı gereği gibi yaşamaya çalışması şarttır. Aksi takdir ya terk edilirler veya istekleri tam yerine getirilmez.

El-Has Nedir?

Babacı insan, annesi cin olan kişilerden doğan çocuğa 'El-Has' denir.

El-Amluk Nedir?

İnsan ile cin sihirbazından dünyaya gelen çocuğa 'El-Amluk' denir. Kaynak: Volkan Kemal Ergenekon

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR