Cin / 5: "Oysa biz, insanların ve cinlerin Allah'a karşı asla yalan söylemeyeceklerini sanmıştık." Rastgele Makale
Cinler Neden Musallat Olurlar?
06/08/2019 Cinler Hakkında Bilgiler 13103 Okunma 0 Yorum

Cinler Neden Musallat Olurlar?

Cinler Neden Musallat Olurlar?

Cinlerin insanlara musallat olması için bir çok neden vardır. Bazen insanlar kendi kendilerine cin musallatına sebep olurlarken bazende cinler kendileri musallat olurlar. Üçüncü bir neden olarak bir insanda başka bir insana büyü yoluyla cin musallat edebilir.

Kendi Kendine Cin Musallatı:
İbadet etmekten uzak duran, Allah'ı anmayan, harama el uzatan, küfür eden ve yalan söyleyen kısacası Allah'a iman etmeyen ve yasaklarını hiçe sayan kimseler şeytanların ve cinlerin hedefindedirler. Böyle insanları cinlerin kandırması ve alt etmesi oldukça kolaydır. Bazen yapılan iyi bir amelden dolayı yada kötülükten dolayı cin musallatına uğrayabilirsiniz. Çünkü günlük hayatınızda iyi ameller yapmak sufli cinlerin, kötü işler yapmak ise iyi cinlerin size görünmesine sebep olabilir.

Soyut durumların dışında somut şeylerde cin musallatına sebep olabilir. Somut nedenleri maddeler halinde listeleyecek olursak:

  • Besmelesiz olarak bir şeyi yere sertçe atmak yada bırakmak
  • Tuvalette üzerine idrarını sıçratmak
  • Banyo halindeyken tamamen çıplak olmak
  • Çok sigara içmek
  • Fal baktırmak
  • Bulunduğu ortamda hiç erkek olmasa dahi dekolte giyinmek (Evde bile olsa)
  • Boş ve terk edilmiş mekanlarda bulunmak
  • Bazı ağaç türlerinin gölgesinde oturmak (Örneğin incir ağacı)
  • Geceleri evin içinde dolaşmak
  • Sıklıkla cinleri anmak

Tabiyki bunların dışında başka nedenlerde var ancak en çok musallat olma nedenleri bunlardır.

Cinlerin Kendiliğinden Musallat Olmaları:
Mutluluk, üzüntü, heyecan, korku, sinir gibi duyguları yoğun yaşayan insanların başına cinler toplanır ve vücuduna kolaylıkla girerler. Çünkü duyguları yoğun yaşamak bilinci kaybetmeye neden olur ki bu da cinlerin vücuda girmesini kolaylaştırır.

Bir cinin, hiç bir musallat olma nedeni yokken sebepsiz yere gelip musallat olması, kendisine zarar verdiğini düşünmesinden kaynaklanabilir. Evde ormanlık alanlarda farkında olmadan da cinlere zarar verilebilir. Örneğin lavaboya dökülen sıcak bir su yada evdeki böcek, sinek gibi haşeratları öldürmek buna neden sayılabilir. Farkında olmadan bir cini öldürüldüğünde yada rahatsız edildiğince mutlaka o cinin kabilesinden başka cinler gelip size bunun yapan kişiye uyarıda bulunacaklar yada musallat olacaklardır. Lavaboya su dökerken 'destur' demek ve evde görülen haşeratları zarar vermeden evin dışına çıkartmak cin musallatını önleyebilir.

Cinler de insanlar gibi nefis taşımaktadırlar ve bazen cinsel ihtiyaçlarını insanlar ile gidermeyi düşünebilirler. Böyle bir durumda insanın içine girerek içerden insanla ilişkiye girerler. İnsanlar bazen bu durumun farkında olabilir ve hatta haz alabilirler. Bazen de fark edemezler. Cinler bir insan suretine girerek de ilişkiye girebilirler. Yapılan iş hem zinadır hemde her iki taraf içinde yasaklanmıştır. Cinlerin dış görünüşüne aldandıkları insanlarla ilişkiye girme istekleri cin musallatına sebep sayılabilir.

Cinler insanlara aşık olabilirler ve hatta evlenebilirler. Bu durum İslam alimleri tarafından hoş karşılanmasa da günümüzde cinlerle aşk yaşayan, evlenen ve hatta çocuk sahibi olan insanlar bulunmaktadır. Cinler ile insanlardan doğan çocuklara 'muhannes' denilmektedir.  Cinler aşklarına karşılık bulamadıklarında karşılarındaki insana musallat olabilirler. Şayet kişi evli ise kişiyi eşinden ayırmak için çeşitli hileler yaparlar. Örneğin karısını yada kocasını farklı suretlerde göstermek, evden soğutmak, gözünü dışarıdaki insanlara yöneltmek, hamile olan kadının çocuğunu düşürmek yada kadının hamile kalmasını önlemek gibi.

Büyü Yoluyla Cin Musallatı:
Tahmin edebileceğiniz gibi bazı medyumlar çeşitli büyüler yaparak insanların başına cinleri musallat edebilirler. Bu konuyu çok detaylı olarak girmek istemiyoruz ancak söylemeden de edemeyeceğiz. Büyü yoluyla cinleri insanlara musallat etmek Allah katında büyük günahlardandır ve her ne sebeple olursa olsun büyü yapmak yada yaptırmak günahtır.

Cinler Musallat Olduğunda Ne Yapılmalıdır?

Cinlerin musallat olduklarından emin olunduğunda yapılması gereken önce evi temizlemek ardından kendini temizlemektir. Evi hijyen açısından temizlendikten ve evde muska, vefk tarzı şeylerin olmadığından emin olunduktan sonra aşağıda ismini verdiğimiz otları karıştırarak tütsü şeklinde evdeki tüm odalarda yakmak ve yakarken de Ayetel Kürsi okumak cinleri evden uzaklaştırmak için etkili çözüm olacaktır. Ancak bu kesin çözüm değildir. Bir süre sonra tekrar gelme ihtimallerine karşı mutlaka ilim sahibi insanlar yardım almak gerekir. Evde tütsü şeklinde yakılacak otlar, defne yaprağı, üzerlik tohumu ve sidr ağacı yapraklarıdır. Bu yaprakların yaydığı koku cinleri aşırı derecede rahatsız eder.

Evde bulunan, biblo, heykel gibi cisimler, duvarlara asılan fotoğraflar derhal evden uzaklaştırılmalıdır. Çünkü bu cisimler cinleri eve çeker.

Musallata uğrayan kişi uyurken namaz abdesti almalı ve başına Kur'an-ı Kerim koymalıdır. Ayrıca yatmadan önce 7 kere Ayetel Kürsi okuyarak her okumadan sonra elleriyle daire çizerek yatağını hayali bir daire içine almalıdır. Buna korunma daire denir ve cinler belirli bir süre bu dairenin içine giremezler.

Cin Musallatına Karşı Okunacak Ayetler Nelerdir?

Cin musallatına uğrayan kişi abdestsiz gezmemeli ve sıkça Ayetel Kürsi, Bakara Suresinin 254. 255. 256. 257. ve son ayeti, Al-i İmran Suresinin 6. 18. 19. ayetleri, Yasin Suresinin ilk 10 ayeti, Cin Suresinin ilk 3 ayeti, Nas ve Felak Sureleri ve Hadid Suresinin ilk 6 ayetini okumalıdır. Cin bedene girmişse eğer, hasta kişiye bu ayetleri yanında bulunan kişilerin okuması yararlı olur. Bu ayetler okunduğunda cin feci şekilde azap çeker ve derhal bedeni derk eder. Hasta kişinin gözleri eşarp benzeri bir şey ile kapatılmalı ve göğsüne Kur'an-ı Kerim koyulmalıdır. Cinin hasta kişinin gözlerinden çıkmasına izin verilmemelidir. Bu durum hasta kişinin gözlerine zarar verebilir.

Ek bilgi olarak Cinler Neden Musallat Olurlar? makalesini okuyabilirsiniz.

Kaynak: www.cinleralemi.net

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR