Cin / 1: De ki: "Bana gerçekten şu vahyolundu: Cinlerden bir grup dinleyip de şöyle demişler: -Doğrusu biz, (büyük) hayranlık uyandıran bir Kur'an dinledik" Rastgele Makale
Büyü Nasıl Yapılır?
27/06/2019 Büyü ve Çeşitleri 1408 Okunma 0 Yorum

Büyü Nasıl Yapılır?

Büyü Nasıl Yapılır

Her ne kadar makale başlığı büyü nasıl yapılır olsa da makale içerisinde büyü var mıdır, çeşitleri nelerdir,  etkisi var mıdır gibi dair pek çok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Sayfanın sonlarına doğru büyü nasıl yapılır sorunun cevabı verilmiştir.

Büyü Nedir?

Büyü, kelime anlamı olarak değil ama mâna olarak, bir olayın akışını değiştirmek olarak tanımlanabilir. İslami inanışta kesin olarak reddedilmiş ve öğrenilmesi, öğretilmesi, uygulanması yasaklanmıştır. Her ne kadar hâyır ve iyilik için yapılan büyülerin olduğu söylense de bir olayın akışını değiştirmenin, bir insanın özgür idaresine müdahale etmenin hâyırlı ve etik bir tarafı yoktur. Büyücüler, çeşitli esmalar, vefkler, tılsımlar kullanarak hayırlı işlere vesile olduklarını iddaa etseler de sizi sevmeyen bir kişiyi bu yol ile kendinize aşık etmek ile bir kimseye büyü yaparak eşinden, ailesinden ayırmanın hiç bir farkı yoktur. Şöyle düşünün; büyü yapılan kişi başkasını seviyor olabilir.  Hatta birisi gelip sizin karınızı yada kocanızı yani helalinizi kendisine aşık etmek suretiyle büyü yaptırabilir. Onun tarafından bakıldığı zaman sevdiği kişiyle evlenmek için yaptırdı ve buna vesile olanlarda hayırlı bir şeye vesile oldular. Ama bizim tarafımızdan bakıldığında durum hiçte böyle değil. Kaldı ki sizi gerçekten seven ve hiç bir menfaat beklemeden yanınızda olan birisinin sevgisi ile büyü yoluyla yanınızda olan birisinin sevgisi aynı olmayacaktır. Er yada geç gerçekler ortaya çıkar. Bir başka örnekte şöyle;  Tıbbi sebeplerden dolayı çocuğu olmayan bir kadının medyumlara giderek çocuk sahibi olmak için büyü yaptırması sizce ne kadar mantıklı? Bu durumdan günümüzde bir çok evli çift muzdariptir ancak doktorlar vasıtası ile sorunun kaynağı teşhis edilerek ve ilgili tedaviler uygulanarak kısa bir zaman içerisinde çözümlenmektedir. Hatta teknoloji ve tıbbın gelişmesiyle artık çocuk sahibi olmak için fiziksel bir birleşmeye dahi gerek yoktur. Her şey laboratuvar ortamında yapılabilmektedir. Büyü nasıl yapılır konusuna geçmeden önce, bu işi, kendilerine meslek olarak edinerek ücreti mukabilinde yapan ve kendilerine medyum diyen (halk arasında hoca, üfürükçü, büyücü gibi tabirler de vardır) kişiler yapmaktadır. Sözüm ona o kişiler namaz kılarak,  oruç tutarak, dua ederek toplumda iyi bir yer edinmeye çalışırlar. Halbuki bu insanlar hiç olmasaydı o zaman büyü bozma diye bir şey de olmazdı. Bazı medyumlar karabüyü, akbüyü gibi sınıflandırmalar yaparak iyilik içinde kullanılabileceğini söyleseler de Kur'an-ı Kerim'de böyle bir sınıflandırma yapılmamış ve her türlüsü yasaklanmıştır.

Büyü Var mıdır?

İslam dinine ve Kur'an-ı Kerime göre, Allahü Teala tarafından insanlara büyü öğretmesi göreviyle yer yüzüne iki melek indirilmiştir. Bu melekler Allah'ın emriyle insanlara öğretebileceklerini ancak yapan, yapacak olan yada yaptıran herkesin kafir olacağını söylemişlerdir. Yani öğretmeden önce uyarmışlardır.  Bu olay Bakara Suresi 102. ayetinde anlatılmaktadır ve meleklerin isimleri Harut ve Marut olarak geçmektedir.  Bahsi geçen ayet uzun olduğu için bir kaç cümle kısaltarak verdik.

Şeytanlar kafir olmuşlardı. İnsanlara büyü yapmasını ve Babil'deki Harut, Marut adlı iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. O iki melek, hiçbir kimseye 'biz, ancak ve ancak Allah tarafından bir sınamayız, sakın kafir olma' demeden bir şey öğretmiyordu. Öğrenenler de Allah'ın izni olmaksızın hiçbir kimseye zarar veremezlerdi. Andolsun ki bu bilgiyi satın alanın ahiretten nasibi yoktur, bunu iyice bilmişlerdi de. 

Ayette büyü nasıl yapılır konusunda net bir bilgi olmasa da, büyü diye bir şeyin varlığı kesin olarak belirtilmiştir ve yapmak yada yaptırmak konusunda günah olduğu vurgulanmıştır. Şimdi akla şöyle bir soru gelebilir. 'Allah neden insanlara büyü öğretmesi için melek göndersin ki?' Bu soruya cevap olarak şöyle diyebiliriz. İnsan hayatı bir sınavdan ibarettir ve sınav dolayısıyla he rtürlü iyiliğin ve kötülüğün yaratılması ve insanlara sunulması gerekir.

Büyünün Etkisi Var mıdır?

Bu konuya yaşanan bir olay ve devamında Kur'an-ı Kerim'den bir ayet ile ve cevap vermek yerinde olur. İbn-i Abbas'tan rivayet edildiğine göre bir gurup Yahudi İslam Peygamberi Hz. Muhammed'e (a.s.) zarar vermek maksadıyla büyü yaptırmışlardır.  Ne büyüsü olduğu hakkında kesin bir bilgi olmamak ile birlikte yapılan büyü sebebiyle Hz. Muhammed bir süre hasta yatmış ve bilincini kaybetmiştir. Bitkin bir şekilde yatan Resulullah bir gece hasta yatarken 2 melek yanına gelerek kendisine büyü yapıldığını, bunu yapan kişilerin Yahudi olduğunu, büyü yaparken kendisinin saçlarını kullandıklarını, hurma çiçeği kabuğu ve iplerle çeşitli düğümler atarak bunu bir kuyuya attıklarını (Zervan kuyusu) anlatmışlardır. Kendisine büyü yapıldığını öğrenen Resulullah büyüyü alıp gelmeleri için yakınından birilerini göndermiştir. Bu olayın üzerine Allahü Teala Felak ve Nas Surelerini indirmiştir. Her ayet okundukça bir düğüm çözülmüş ve düğüm her düğüm çözüldüğünde Resulullah bir hafiflik hissetmiştir ve bütün düğümler çözüldüğünde kendisine gelmiştir. Bu rivayete ek olarak Felak ve Nas surelerinin Türkçe meallarine bakalım.

De ki: 'Ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım, yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığın çöktüğü zaman gecenin şerrinden, düğümlere üfleyenlerin şerrinden, ve hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden Allah’a sığınırım' (Felak Suresi). De ki: 'Cinlerden olsun insanlardan olsun, insanların kalplerine vesvese sokan sinsi şeytanın şerrinden insanların rabbine, insanların mâlik ve hâkimine, insanların mâbuduna sığınırım!' (Nas Suresi).

Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Büyü nasıl yapılır, büyünün çeşitleri nelerdir gibi sorulara genelleme yaparak cevap vermek münkün değildir. Bir çok büyü çeşidi olsa da özünde bir çoğu benzer etkilere sahiptir ancak her biri için yapılan hazırlıklar, kullanılan malzemeler ve yapılan işlemler farklıdır. En çok bilinen ve uygulanan büyüleri aşağıda sıraladık. Şeytana uyarak yada nefsinize yenik düşerek uygulamaya kalkışmamanız temennisiyle. Geri getirme büyüsü: Sizi terk eden eşinizi geri getirmek için yapılır. Papaz büyüsü: Farklı amaçlarla kullanılır. Örneğin sevmediğiniz birine zarar vermek. Soğutma büyüsü: Evli çiftlerin arasını bozmak tabiri caiz ise ayırmak için yapılır. Bağlama büyüsü: Sevdiğiniz bir kimseyi kendinize aşık etmek için yapılır. Domuz büyüsü: Aile huzurunu kaçırmak, zarar vermek için yapılır. Dil bağlama büyüsü: Eşinin yada ailesinin ağzını dilini kendine karşı bağlamak için yapılır. Bunların dışında sabun büyüsü, kaşık büyüsü, adet kanı büyüsü gibi başka büyü çeşitleri de vardır. Bazı büyülerin sadece büyü bozmak için yapıldığı iddaa edilse de böyle birşey mümkün değildir.

Büyü Yaparken Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Yapılacak olan büyüye göre çeşitli malzemeler kullanılır. Hayvan sakatatları, havyan dışkısı, tırnak, saç, kan, erkek menisi, sabun, deri ve kağıt parçaları,  aliminyum, ahşap yada metal eşyalar, çeşitli bitkiler, kişiye ait eşyalar, ekmek, bıçak, tükürük ve su olarak sıralanabilir.

Büyü Nasıl Yapılır?

Büyünün tesir edeceğine dair inancın tam olması gerektiği yapan kişi tarafından yaptıran kişiye vurgulanır. Yapılacak olan büyüye özel malzemeler hazır edildikten sonra yapılacağı gün beklenir. Bu, sıradan bir gün ve sıradan bir saat değildir.  Günü geldiğinde yapılacak olan işlem için çeşitli cinler davet edilir ve onlardan yardım alınır.  Farklı dillerde (arapça, ibranice vb) tesirli azimetler okunur. Cinlerin medyumdan istekleri olur. Medyum bu istekleri karşılar ve medyumda aynı şekilde cinlerden işlemin yapılması için istekte bulunur. Cinlerin işlemi gerçekleştirmek için olan istekleri genellikle pis ve büyük günah içeren şeylerdir. Örneğin abdestsiz gezmek, Kur'an-ı Kerim'i yakmak, helalin olmayan bir kişiyle zina yapmak gibi. Kısa sürede, uzun sürede yada ömür boyu etkisi olan hatta kuşaktan kuşağa devam eden büyüler vardır. Allah, cümlemizi şeytanların ve ona tapanların şerrinden korusun. Ek olarak Cinler Alemi Hakkında Bilgiler makalesini okuyabilirsiniz. Kaynak: www.cinleralemi.net

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
Benzer Makaleler
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR