Cin / 5: "Oysa biz, insanların ve cinlerin Allah'a karşı asla yalan söylemeyeceklerini sanmıştık." Rastgele Makale
Ümmü Sübyan Nedir?
22/09/2019 Cinler Hakkında Bilgiler 5482 Okunma 0 Yorum

Ümmü Sübyan Nedir?

Ümmü Sübyan Nedir?

Sübyan kelimesi çocuk anlamına gelir. Hamile kadınlara, anne karnındaki bebeklere ve küçük çocuklara musallat olan cinlere Ümmü Sübyan denir. Ümmü Sıbyan olarak da anılır. Yaygın olarak kadınlarda görülse de yaşlı kişilerde musallata uğrayabilirler. Ümmü Sübyan cinleri musallat oldukları kadının rahim kanallarını tıkayarak hamile kalmasına engel olurlar. Eğer kadın hamileyse bebeği daha henüz doğmadan boğarak öldürmek suretiyle düşük yaptırırlar. Eğer bebek doğmuşsa bebeği öldürmek için ellerinden gelen herşeyi yaparlar. Kur-an'da ve hadislerde bu konu ile alakalı bir bilgi yoktur ancak halk arasında bir çok kişi buna inanmaktadır. Dişi bir şeytan olduğu söylense de bu konuda da hiç elle tutulur bir kanıt yoktur. Ayrıca normal sıradan cinlerde musallat oldukları kişilerde fiziksel ve ruhsal bir çok hastalığa sebep olabilirler. Ümmü Sübyan Cinlerinin farkı ise sadece hamile kadınlara, bebeklere ve yaşlı kişilere musallat olmalarıdır.

Ümmü Sübyan Nasıl Musallat Olur?

Ümmü sübyan insanlara genelde yaşlı kötü giyimli ve çirkin bir kadın kılığında görünür, hamile kadın ile yada bebekle göz göze geldiğinde musallatını bırakıp gider. Sadece gözünün içine bakar ve o an musallatı başlar. Bunun haricinde çeşitli hayvan şekillerinde ve nadiren böcek şeklinde de gelebilir. Ama her şekilde de göz göze gelme şeklinde hastalık başlar. Yani Ümmü Sübyan bakışları ile tesir eder.

Kadınlarda Ümmü Sübyan

Eşler arasında tıbbi açıdan hiç bir engel olmamasına rağmen anne adayları ya hiç hamile kalamamaktadırlar yada üst üste düşük yapmaktadırlar. Bu tür durumlar Ümmü Sübyan Cinlerinin musallatı sonucu ortaya çıkmaktadır. Musallata uğramamak için yapılacak bir şey yoktur. Hemen hemen her kadın bu varlıkların musallatına uğrayabilir. Kadın bir kere musallata uğradıktan sonra, gelecek dönemlerdeki hamileliklerinde de musallat devam eder.

Bebeklerde Ümmü Sübyan

Bazı vakalarda doğum gerçekleşmektedir ancak yeni doğan bebek bir çok hastalık ile birlikte doğmaktadır. Bebek durmadan acı çeker ve ağlamaları susmaz. Yüksek derece de ateşlenir, sıçrayarak uyanır.Bu tür durumlar tıbbi açıdan çeşitli hastalıklardan kaynaklansa da tipik Ümmü Sübyan musallatı da olabilir. Eğer doktorlar tıbbi açıdan bir neden bulamazlarsa Yasin Suresi bir kağıda yazılarak bebeğin kıyafetlerine çatal iğne ile iliştirilmelidir. Eğer devam ederse mutlaka Rukye tedavisi ile manevi destek alınmalıdır.

Yaşlı Kişilerde Ümmü Sübyan

Ümmü Sübyan anne ve bebek dışında yaşlı insanlara da musallat olur. Yaşlı kişilere genellikle mezarlıklarda, pis ve ıssızlık yerlerde musallat olur. Musallat olacağı zaman karşısındaki kişinin gözlerine bakar. Ümmü Sübyan tarafından musallata uğrayan yaşlı kişilerde görünen belirtiler; görünmeyen kişilerle konuşma, aklını kaybetme ve sebepsiz yere aniden ortaya çıkan teşhisi konulamayan yada zor konulan hastalıklardır. Bu sebeple yaşlı kadın ve erkeklerin mecbur kalmadıkça ıssız ve pis yerlere gitmemeleri gerekir. Eğer mecbur kalınırsa besmele ile veya korunma duaları okuyarak buradan geçmeleri yada okuduktan sonra girmeleri doğru olur. Yaşlı kişilerin mezarlıklara da aynı bu şekilde girmeleri gerekir. Mümkünse yalnız gitmemeleri daha iyidir.

Ümmü Sübyan Cinlerinden Korunma

Ümmü Sübyan Musallatından şüphe edilen kişi ilk önce tıbbi açıdan konuyu detaylıca araştırmalı ve tıbbi bir rahatsızlık olup olmadığından emin olmalıdır. Eğer tıbbi rahatsızlık yok ise Rukye tedavisi ile manevi destek alabilir. Rukye tedavisi bir çok manevi rahatsızlık için çok etkili bir ilaç niteliğindedir ancak piyasada Rukye tedavisi yaptığını iddia eden bir çok dolandırıcı ve sahtekar bulunduğu için dikkat edilmelidir.

Cima Anında Cinlerden Korunma

İbn-i Abbas’tan rivayet edilen bir hadiste Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurmuşlardır:

“Eğer herhangi biriniz ailesiyle yatarken, ‘Bismillah Allhümme cenmebneş-şeytane ve cennibiş-şeytane ma razaktena‘ derse ve bu birleşmeden bir çocuk dünyaya gelirse, şeytan ömür boyu o çocuğa zarar veremez.”

Ek bilgi olarak Cinler Hakkında Bilgiler makalesini okuyabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR