Ahkaf / 29: Cinlerden birkaçını, Kur'an dinlemek üzere sana yöneltmiştik. Huzuruna geldikleri zaman, dediler ki: "Kulak verin;" sonra bitirilince kendi kavimlerine uyarıcılar olarak döndüler. Rastgele Makale

Hüddam Nedir? Nasıl Elde Edilir?

12/05/2019 Cinler Hakkında Bilgiler 1307 Okunma 1 Yorum

Hüddam Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Bazı duaların okunması ile cinlerin çağrılabileceği ve onlar vasıtası ile yapılmayacak işlerin yapılabileceğine de inanılmaktadır. İnsanların hizmetinde kullanılan cinlere 'Hüddam' denir. Hüddam kelimesi Arapça hademe kökünden gelir. 'Hadim' de denir. Türkçe tam karşılığı yardım eden, hizmetçi diyebiliriz. Bir kimsenin Hüddam'ı elde tutabilmesi için İslamı'ı gereği gibi yaşamaya çalışması şarttır. Aksi takdir ya terk edilirler veya istekleri tam yerine getirilmez.

Klervoyan (durugörü sahibi kimse) hangi dine mensupsa, Hüddam'ında o dinden olması şarttır. Çünkü cinler, inanç konusunda bizlerden daha tutucu, dinlerine daha bağlı oldukları için bu konuda yeterinde samimi davranmamaktadırlar çoğu kez. Cinler kendi dinlerinden olan insanlara kolay kolay musallat olmazlar. Tam tersi, çoğunlukla yardım etmeye çalışırlar. Ateist ve Satanist cinler ise ne hocalara, ne papazlara ne de hahamlara  bu konuda asla hüddamlık yapmadıkları gibi ellerinden gelen azami düşmanlığı yaparlar. Diğer semavi dine mensup olanlardan bir kısmı ise telkinle, musallat olduklarını bırakabilmektedirler.

Ayrıca Hüddam'larla ilgili şu makaleyede bakınız.

Kaynak: 4. Boyutun Sakinleri Cinler – Volkan Kemal Ergenekon


Etiketler
  • #Hüddam
  • Yorum Yaz
    Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
    FORUM SON KONULAR
    FORUM SON YORUMLAR
    EN SON ÜYE OLANLAR