Neml / 17: Süleyman'a cinlerden, insanlardan ve kuşlardan orduları toplandı ve bunlar bölükler halinde dağıtıldı. Rastgele Makale

Cinler İnsanların Rüyasına Girebilir mi?

22/05/2019 Cinler Hakkında Bilgiler 235 Okunma 0 Yorum

Cinler İnsanların Rüyasına Girebilir mi?

Cinler, rüyalarda bir kısım insanların hususi alemlerine girdikleri gibi, rüya dışında da temessül eder ve insanların yaşadığı alemi onlar da paylaşabilirler. Cinlere karşı en pasif olduğumuz anlar, tuvalet  ve banyo meşguliyetimiz ile uyku halimizdir. Bu durumlar da gerek namaz abdestsiz olduğumuz için, gerekse onların en fazla hoşlandıkları ve bulundukları mekanlar olduğu için. Böylesi yerlerde daha tedbirli olmamız gerekmektedir.

Örnek vermek gerekirse, banyo yaparken tamamen çıplak olmamalı, mutlaka üzerimizde peştamal veya mayo türü bir şey bulunmalıdır. Tuvalet ve banyoya sol ayakla girip, sağ ayakla çıkmalıyız. Yatak odasında ise uyumadan önce yatağa mutlaka namaz abdestli girmeli, yatak başucumuzda Kur'an veya Cevşen bulundurmalı, yatağımızı ve kendimizi Ayet-ül Kürsi ile daire içine almalıyız. Halk dilinde 'karabasan' veya 'albasması' denen obsesyon olayı bu hususlara dikkat etmeme yüzünden olmaktadır. Evin içinde yalnız bile bulunulsa bile dekolte kıyafetle dolaşılmamalıdır. Unutmamalıyız ki onlar bizi devamlı görmektedirler.

Kaynak: Volkan Kemal Ergenekon

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için lütfen kayıt olun yada giriş yapın
FORUM SON KONULAR
FORUM SON YORUMLAR
EN SON ÜYE OLANLAR